. . . . Archiv blogu . . . . Má láska zpívá! . . . . A ne jenom jedna! . . . . Malá spamerská hra tady ~_^d
. . . . Scriptum o Advíku: TADY . . . . Nový blog: TADY . . . . Kuroblog: TADY
. . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . .. . . .

Final Fantasy X-2 - recenze

15. června 2007 v 13:11 | Kelllyna |  Final Fantasy
Koho zajímá děj a stručnej popis hry, čtěte dál.

FFX-2 je pokračování FFX. Normálně na sebe díly nenavazujou, ale tady udělali vývojáři vyjímku. Taky to nenazvali FFXI, ale FFX-2, a pak pokračovali jedenáctkou s jiným tématem.
Hlavní hrdinkou je Yuna, která byla v desítce tichá voda, mírná a dost zakřiknutá. Ale v tomhle díle je to rozjetá holka, která si užívá života. Z desítky se tu objeví ještě Rikku jako druhá hlavní postava, Kimahiri, Lulu a Wakka jako NPC postavy, se kterýma de pokecat, a samozřejmě ještě spousta starých vedlejších postav.
Spira se od zničení Sina(před dvěma lety) dost změnila. Vytvořily se nový hnutí a Al Bhedani už nejsou tak neoblíbený. Aeoni zmizeli ze světa spolu se Sinem, takže přivolávači sou už teď trochu nanic. Lidi začínaj využívat "stroje" (v angličtině je to Machina[makina], to zní líp), který byly původně zakázaný učením Yevonu. No a v tomhle žije Yuna celkem klidným, nudným životem spolu s Lulu a Wakkou na ostrově Besaid, dokud jí nenavštíví Rikku a nepřinese jí dost zajímavou Sféru...
Podle tý sféry by měl někde ve Spiře být ještě jeden přítel. Řeč je samozřejmě o Tidusovi, kterej asi není tak mrtvej jak to vypadalo na konci desítky. A po něm budou pátrat Gullwings - skupina lovců Sfér(anglicky Sphere Hunters). Mezi ně patří i Yuna a Rikku, a další postavy:
Paine - třetí hlavní postava, trochu ponurá a tajemná, ale postupem času o sobě něco poví;
Brother - bratr Rikku, menuje se Aniki, ale všichni mu říkaj "Brother", na Celsiu - loďi Gullwings - dělá hlavního pilota a taky vede celou partu(teda, snaží se). Je dost cvok, a vypadá to, že to je v rodině: Rikku je taky dost střelená, ale to vypadá hezky, navíc, Cid, táta těch dvou, je taky občas mimo(ne, nechci bejt urážlivá, ale v jedný animaci dělá Cid takový skopičiny, že sem si ho skoro spletla s jeho bláznivým synem)
Buddy - Anikiho nejlepší kámoš, na lodi dělá druhýho pilota a navigátora;
Shinra - malý dítě, nikdo neví jaký je jeho pohlaví. Prohlašuje o sobě "I´m just a kid" (Sem prostě dítě) a taky "I know everything" (Já vím všechno). Je moc dobrej na techniku a tak na Celsiu řídí hlavní počítač, přehrává holkám sféry a tak.
Barkeep - modrej humanoid, příslušník národa žijícího poblíž Moonflow, na Celsiu dělá barmana a správce, dost často se knemu chodí vyplakat Brother, protože je platonicky zamilovanej do Yuny(Brother má ale pech, Yuna je nejenom zamilovaná do Tiduse, navíc je Ankiho sestřenice)
Yuna, Rikku, Brother, Buddy a Shinra jsou Al Bhedani(teda Yuna jenom napůl), Paine je člověk a Barkeep je cosi modrýho od Moonflow.
Samozřejmě že nic není tak jednoduchý. Než se Yuna opět setká s Tidusem(jak jinak, ale změna, hra je nelineární a dá se tu narazit i na dobrej a špatnej konec), přimotá se k několika úkolům, jako třeba udržet mír mezi rozhádaným lidem Spiry, nebo dopřát věčný klid dvěma 1000 let starým duchům přivolávače a jejího Ochránce - Lenne a Shuyna.
 


Komentáře

1 Peetra Peetra | Web | 6. května 2008 v 19:04 | Reagovat

Jo!!Chci,a budu mit!!..mozna..ale jo-ono to bude:)

2 Kelllyna(správce) Kelllyna(správce) | 9. května 2008 v 11:48 | Reagovat

já už sem kousek odehrála, ale pak mi brácha přinesl desítku... brzo budu mít znova tuto a pokusim se to zajet na 100% ;)

btw, zjistila sem, že ze sebe dělam krásně vola. ono totiž Aniki není méno, ale japonský označení pro staršího bratra... ten kluk snad ani NEMÁ méno... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama