. . . . Archiv blogu . . . . Má láska zpívá! . . . . A ne jenom jedna! . . . . Malá spamerská hra tady ~_^d
. . . . Scriptum o Advíku: TADY . . . . Nový blog: TADY . . . . Kuroblog: TADY
. . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . .. . . .

Final Fantasy X - recenze

15. června 2007 v 12:58 | Kelllyna |  Final Fantasy

Takže, o čem že to je?


FFX je hra na PlayStation II a já osobně si myslim, že nejlepší z celé série.(některý můžou nesouhlasit, a tvrdit, že nej je sedmička, ale podle mě to není pravda)
Hlavním hrdinou, za kterého hrajete, je Tidus, mladý hráč Blitzbalu(fotbalu podobná hra, ale místo na trávě maj hřiště ve tvaru koule plný vody), který se zvláštní shodou událostí přenese ze svého města - Zanarkandu - do 1000 let vzdálené budoucnosti. Setká se s Al Bhedany, rasou zlodějíčků, neuznávajících místní náboženství - Yevon.
Osud ho pak zavede do vesnice na ostrově Besaid, kde se přidá k Yuně, mladé přivolávačce(anglicky Summoner) a jejím Ochráncům(Guardians): blitzballový hráč Wakka, trochu pochmurná čarodějka Lulu a kříženec vlka a člověka (rasa Ronso) Kimahiri. Společně se vydají napříč kontinentem (ten se jmenuje Spira), aby se mohla Yuna naučit přivolávat Aeony - potvory, který můžou bojovat za přivolávače, a který dokážou zastavit "Sina"(velkou potvoru, která už 1000 let, od útoku na Zanarkand, u kterýho byl i Tidus, terorizuje Spiru). Cestou potkají válečníka Aurona, který byl před deseti lety Ochráncem Yunina otce Brasky a Rikku, první osobu, se kterou se Tidus v budoucnosti setkal. Je to Al Bhedanka.
Přez všechny nesnáze, jako například Seymour Guado se svým plánem jak si s Yuninou pomocí podmanit celou Spiru, dorazí všichni až do ruin Zanarkandu(moc z něj nezbylo), kde má sídlit duch prvního přivolávače, Yunalescy. Ta má dát přivolávači, který za ní přijde, moc zastavit "Sin". Jak se ale ukáže, není to nejlepší řešení, takže parta se vydá hledat nějaký jiný.
Jak to nakonec dopadne?? Smutně. Sin sice zmizí navždycky, ale Tidus taky, a to je špatně hlavně pro to, že se do něj Yuna během tohohle dobrodružství zamiluje. No, nedá se svítit, halt má holka smůlu.
 


Anketa


Komentáře

1 Tomik  -ocelot Tomik -ocelot | 4. října 2007 v 9:34 | Reagovat

jo jo super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama