. . . . Archiv blogu . . . . Má láska zpívá! . . . . A ne jenom jedna! . . . . Malá spamerská hra tady ~_^d
. . . . Scriptum o Advíku: TADY . . . . Nový blog: TADY . . . . Kuroblog: TADY
. . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . .. . . .

Král Šamanů - příběh

21. června 2007 v 10:32 | Kelllyna |  Anime a Manga
První článek do anime. No, tak se podíváme, o čem to je...

Král šamanů je anime i manga, já viděla anime(asi 5x), který teď běží na Jetixu. Takže - hlavní postavou je třináctiletý Yoh Asakura z šamanské rodiny Asakurů, který se pod dohledem dědečka YohMeye připravuje na největší událost svého života - turnaj šamanů, který se koná jednou za 500 let a rozhoduje o osudu světa. Yoh samozřejmě všechno bere na lehkou váhu a často vtipkuje, ale je to z přehledem jeden z nejlepších šamanů na Zemi.
Hned v prvním díle se Yoh seznámí s pidičlovíčkem Mortym a brzo se z nich stanou nejlepší přátelé. Spolu prožijí malé dobrodružství na Posvátné hoře(místním hřbitovu), kde se usídlila partička chuligánů, říkající si "Mrtvé duše". Yoh se zde potká s Amidamaru, duchem japonského samuraje, který byl zrazen císařem, i když pověsti tvrdí opak. Yoh a Amidamaru se spolu postaví Ryovi, vůdci gangu, a tím vlastně začne to největší dobrodružství - Amidamaru se stane Yohovým strážným duchem a začnou spolu trénovat na turnaj šamanů.
Prvním Yohovým protivníkem bude záhadný kluk Len Tao, se svým duchem čínského válečníka Basonem. Yoh nejprve prohraje, ale v druhém zápase Lena porazí. Těsně po této bitvě se na scéně objevuje nejvýraznější postava z celého seriálu - Anna.
Anna je Yohova snoubenka(chudák... když bylo Yohovi osm, měl takovej průšvih s duchama, který omylem vypustil a Anna, duchovní médium, Yoha zachránila. Na oplátku chtěla, aby jí Yoh slíbil, že si jí vezme, pokud vyhraje turnaj a stane se králem šamanů.) a je trochu od rány. Její nejlepší hláška je "Kdo mě neposlechne, bude dělat 1000 sklapovaček!" Myslim že to vypovídá o její přirozený autoritě, kterou využívá na všechny, včetně Yohových kamarádů.
Další z postav je Horohoro(říká si Tray Racer), kluk ze severu, který se vydal do turnaje se svou sestrou Pillikou(dělá mu trenérku, je skoro jako Anna, ale na tak ledová). Jeho strážný duch je malá Minuťanka Kori. Po tom, co bude Tray chvíli bydlet u Yoha a prohraje s ním zápas, se stane jedním z Yohovy party. Později se k Yohovi přidá i Ryo, který se chce stát šamanem. Anna ho nejdříve v domě zaměstná jako hospodyni, ale Yohův otec, Mikisha nakonec naučí Rya, jak být šamanem. Ryovým stážným duchem se stane Tokagero, bývalý vrah a lupič, ktrého před osmi sty lety dopadl a zabil císařův samuraj Amidamaru.
Skupinu doplní Lenny, který po oficálním zápase s Yohem, který skončí remízou, přijme pozvání na oslavu u Yoha a stane se nevědomky členem party. Od jeho měny názoru se ovíjí jistá "potíž se strýčkem", jak bych to nazvala. Len bude mít potíže a Yoh a ostaní mu pudou na pomoc.(tady padne právě Annina hláška o sklapovačkách, protože kluky původně nechtěla pustit).
Krátce po tomhle dobrodružství začíná druhé kolo turnaje a Yoh, Len, Tray a Ryo se vydávají hledat vesnici Doubí, kde se vše má konat. Samozřejmě že to nebude jednoduché, hlavně proto, že partu pronásleduje Sharon a její "-li kamarádky": Elli, Milli, Lilly,a Sally; je to pět šamanek, který Yoha otravovaly už v prvním kole turnaje. A pak klukům znepříjemňuje cestu taková malá drobnost, a to že nikdo vlastně ani neví, kde Doubí leží.
Nebyli by to Yoh a jeho parta, kdyby Doubí nenašli, ale než tam dojdou, bude je cestou otravovat šaman jménem Zeke a jeho parta. Je to typyckej záporák, kterej chce vyhladit všechny lidi na Zemi a vytvořit království šamanů. Dalším problémem budou Spravedliví, v čele s Jane, děvčetem zavřeným do železný panny(vlezla tam sama), který si myslej, že kdo není s nima, je se Zekem, a tak s Yohem a spol. několkrát bojujou.
Někdy cestou za Doubí Villige se k partě přidá angličan Lyserg s duchem-vílou, Chloe(je božská, fakt). Má zelený vlasy a je trochu divnej, Zek mu totiž zabil rodiče a Lyserg se chce pomstít. Používá jinou techniku boje, není šaman, ale proutkař. Díky tomu kluci celkem rychle spějou k Doubí, teda do tý doby, než se potkaj se Spravedlýma, se kterýma Lyserg nakonec odejde.
Jakmile se uvolní místo po Lysergovi, začne na kluky dorážet potrhlej černoušek jménem Chocco. Mimochodem jeho smysl pro humor by zabil i mrtvýho, jeho vtipy sou totálně nepovedený. V jednom kuse se snaží ostatní rozesmát, ale nejde mu to. Za celej seriál udělá dva vtipy - jeden řekne při boji s šamanem ze Zekeho party(rozesměje ale jenom šamanovo loutky Calavera, každopádně to stačí na jeho poražení) a druhej "vtip" předvede před jednou šamankou-podvodnicí jménem Nyorai, když přiměje svýho ducha strážnýho, velkou kočku Mika, aby tancoval na zadních, přičemž mu Chocco seděl na krku a taky se kroutil.
Někdy během cesty kluků do Doubí se vydávaj Morty a Anna do šamanský svatyně, kde Anna dostane 1080 perel - mocnej šperk plnej síly, kterou budou potřebovat na cestě za Yohem. Mimo Mortyho a Anny se do Doubí vydává i Tamara, poslední z YohMeyových učedníků a věštkyně(ale moc dobrá není, plete si znamení, jednou takhle málem zabila Mortyho a Rya, když šli za Yohem a ještě je neznala) a Yun Tao, Lenova sestra se svým ochráncem Lee Pai-Longem, zombíkem herce, kterej "nešťastnou náhodou" umřel zrovna v tu dobu, kdy se Yun narodila.
Cestou potkaj Fausta VIII., podivnýho pána zombí, kterej chtěl dělat pokusy na Mortym a téměř zabil Yoha, když spolu měli bojovat v prvním kole turnaje, ale pod podmínkou, že jí bude Faust na slovo poslouchat, mu Anna vrátila se světa mrtvých ducha Elizy, Faustovy lásky. V týhle sestavě doženou Yoha(ale jedině díky tomu, že se kluci co chvíli zastaví a dělaj skopičiny, jako třeba zachraňování Milly z Sharonina týmu), aby mu mohla Anna předat knihu šamanů - věc, kterou sepsal původní Zeke(ten současnej je druhá reinkarnace) a která by měla kluky trochu postrčit dopředu v šamanským umění.
Samozřejmě že sou pak kluci silnější. Teď teda cestujou v tomhle složení: Yoh(Amidamaru), Len(Bason), Ryo(Tokagero), Tray(Kori), Chocco(Mike), Anna, Tammy(mývalí a liščí duchové Konchi a Ponchi), Yun(Lee Pai-Log), Faust(Eliza) a Morty. Nakonec přece jenom Doubí najdou a zapíšou se do druhýho kola. Tam sou šamani rozdělený do skupin po třech, který se vyřazujou, dokud nezbyde několik šamanů, co pudou dál jednotlivě turnaj jednotlivců. Yoh bude v týmu s Faustem a Ryem(ty dva ho zbožňujou) a Len pude s Trayem a Choccem(Lenny říkal, že on je na boj a ti dva šašci sou na jeho obveselování)

Po několika bojích s nejrůznějšíma typama šamanů maj kluci možnost vidět Zekeho v akci - zabil soupeře za míň jak 3 vteřiny. To kluky moc nepotěší. Ale zatim nejsou se Zekem na řadě, takže do tý doby trénujou na zápasy v turnaji. Mimochodem, Anna a Pillika Yoha a Traye dost prohání, chudáci kluci...

Bohužel, mezi radou šamanů je pár zrádců - Nichrom a Zinec, který během turnaje předaj Zekovi důležitou a hlavně tajnou informaci, a to jak se jde ke svatini krále duchů. Jeho moc je totiž výhrou v turnaji, a v Zekových rukou znamená katastrofu. Yoh a ostatní se proto vydaj hledat Zeka a jeho partu hledat. Dostanou se do zvláštní dimenze, kde sídlí král duchů. Tady se kluci musí rozdělit, ale Len, Ryo Faust a Tray se znova setkaj, když Lenny málem umře(věc nevídaná: Len pak klukům poděkuje/ano, je to tak/ za záchranu života a nazve je svejma kamarádama) Na tom samým místě se k partě znova vrátí zbloudilý Lyserg. Spravedliví sou totiž na tom dost blbě - železná panna Jane je těžce zraněná a z ostatních Spravedlivých žije jenom Marco(brejlatej blonďák, kterej vždycky za Spravedlivý řeční), Zeke totiž ostaní zabil.

Zatimco Kluci se přibližujou k svatyni, o něco za nima sou Yun a Lee, který se pokoušej dohnat Lena, Yun chce totiž bojovat po bratrově boku. Víc napřed je Yoh, kterej spolu s dvěma členama rady šamanů(Kalim a Silva) dohání Zeka, ale do cesty se jim postaví Nichrom a Zinek, takže Yoh jde dál sám. Úplně vpředu jde Zeke a jeho věrný přítel Opacha(černoušek, vypadá jak holka, ale tak vypadaj skoro všichni), doprovázený Mortym. Ten se pokouší Zeka přimět, aby se zastavil a šel domů, a když to nejde, aspoň de s ním, aby viděl, co chce Zek dělat. v Doubí zatim Kino, Yohova babička, povolává duše Asakurů(je jich 1080) a vkládá je do Aniných perel. Anna pak s nima utíká za klukama, aby jim pomohla proti Zekovi.

Za chvíli už Zek dojde až ke králi duchů a čeká na Yoha. Pokouší se ho ukecat na svojí stranu, ale Yoh se nedá a tak spolu za chvíli bojujou. Zeke pak z Yoha vytáhne jeho duši a pozře jí ve chvíli, kdy do svatyně dorazí kluci, Anna, Kallim a Silva. Začíná bitka mezi klukama a Zekeho duchy Šikigemy, který porazí až Morty, aby ostatním ukázal, že bojujou vzteklý, což nikam nevede.

Po Šikigemech následuje nejprotáhlejší bitva ze všech - se Zekem. Ten zatim "tráví" Yohovo duši, ale nějak se mu nedaří a nakonec se Yoh normálně probudí a přidá se k ostatním, který už sou docela vyčerpaný. Yoh teda bojuje se Zekem sám a pomocí naděje všech přihlížejících ve svatyni i v Doubí Yoh vyhraje.

Doubí Villige potom zmizí a turnaj je pozastaven. Všichni se vrací k normálnímu životu, až Mortymu připadá, že se mu to všechno jenom zdálo. A pak, měsíc po bitvě se Zekem, se znova ozvou věštecký zvonky. Turnaj znovu začíná....

Jestli ste se prokousali až sem, gratuluju! Já bych to po sobě radši ani nečetla, když vidim, jak je to dlouhý... Samotný anime je totiž dost rozvleklý a magna má osum knih. No, dík za přečtení tohohle článku, co nejdřív přidam slovníček pojmů.
 


Komentáře

1 Trinyty Tera Trinyty Tera | E-mail | 20. července 2008 v 23:05 | Reagovat

Ahoj máš moc pěkný blog ,fakt supper. A prosím tějestli by jsi pro mě nehlásl/a v soutěži http://deidy.blog.cz/0806/tak-tady-je-dalsi-soutez-nejhezci-video jsem tam pod přezdívkou Trinyty Tera moc a moc děkuju.

2 Deni Deni | E-mail | 21. listopadu 2008 v 22:10 | Reagovat

Já se prokousaláá. Jinak je tenhlá článek naprosto božíííí........

Ke konci je to doják.......

3 Kelllyna Kelllyna | 22. listopadu 2008 v 8:59 | Reagovat

dík za pochvalu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama