. . . . Archiv blogu . . . . Má láska zpívá! . . . . A ne jenom jedna! . . . . Malá spamerská hra tady ~_^d
. . . . Scriptum o Advíku: TADY . . . . Nový blog: TADY . . . . Kuroblog: TADY
. . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . .. . . .

Mapa Spiry

26. července 2007 v 12:26 | Kelllyna |  Final Fantasy
Napadlo mě, že když už mluvim o různých místech Spiry, nebylo by marný vám jí taky ukázat... Takže tady je mapa.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napdlo mě trochu ty oblasti popsat:

Besaid Island - Ostrov kde žila Yuna, Lulu, Wakka a Kimahiri. Malinká vesnička s několika stanama a impozantním kamenným chrámem. Místní Blitzballový tým Besaid Aurochs ještě nikdy nevyhrál ani jeden zápas.

S.S Winno - Loď převážející obyvatele Spiry na trase Besaid - Kilika

Kilika Island - Přístavní vesnice postavená z bamusu na dřevěných molech. Tady ve hře Yuna poprvý předvede impozantní "odesílání duší do Farplane" V džungli za vesnicí je schovaný chrám ohně. Bydlí tu Dona a Barthello, Přivolávačka a její Ochránce - "přátelé" hlavních hrdinů.

S.S. Liki - Loď převářející obyvatele Spiry na trase Kilika - Luca

Luca - Druhý největší město Spiry. Velký kamenný budovy, dlážděný ulice, restaurace, divadla, stadion. V Luce každý žije Blitzballem, protože se tu každý rok koná velký Blitzballový turnaj, na který se jezdí podívat i ty největší papaláši Spiry.

Mi´hen Highroad - Hlavní silnice mezi Lucou a Djose. Vždycky po ní bylo možno zahlédnout hlídky Choccobo Knights(jezdci na podivných kuřatech, kultovní potvůrka, která se objevuje v každém Final Fantasy)

Mushroom Rock Road - Tahle cesta se menuje podle zvláštních tvarů skal kolem cesty, připomínajících cestovatelům choroše. Je zde základna Crusaderů, vojáků Spiry.

Djose - Místo ve skalách, kde je ukryta Djoze Temple - chrám blesků.

Moonflow - Kouzelná řeka, kde podle pověstí přebývaj duše zemřelých, čekající na vstup do Farplane. V okolí téhle řeky žíjí příslušníci rasy Hypello - modrých mužíků s hlavou jako má žralok kladivoun. Všichni tihle mužíci šišlají, je to fakt roztomilý. Přez řeku se dá přepravit pomocí Shoopufa, přepravního dinosaura s OPRAVDU dlouhým nosem(ne jako slon, ale zatočenym jako motýl)

Guadosalam - Podzemní bludiště z kořenů stromů s tyrkysovým odleskem je domoven Guadů, podivných humanoidů s dlouhýma rukama a drápy. Všichni Guadové pevně věří Yevonu(ale prej tomu tak nebylo vždycky), většina knězů je z rasy Guadů. Tady je i Farplane. Teda, abych byla přesná, v Guadosalamu je jenom okno do Farplane, jehož prostřednictvím můžou živí komunikovat s mrtvýma, protože Farplane je něco jako nebe, kam se posílají duše mrtvých. Tady v Guadosalamu žije Seymour Guado, jeden ze záporáků hry.

Thunder Plains - Strašidelný místo, holá pláň kde nepřestává pršet a kde se neustále ozývá hromobití. Na ochranu cestovatelů byly zkonstruovaný věže - hromosvody.

Macalania - Oblast Macalania se dělí na tři celky - les, jezero a chrám ledu. V lese je moc krásně, má zvláštní odlesk do modra, nejpoužívanější cesty vedou korunama modrých stromů. Jezero je taky zvláštní, protože je obrovský:) Právě v Macalania Lake se odehraje jedna zajímavá scéna mezi Tidusem a Yunou:) A nakonec chrám, postavený vysoko na sněhu a ledu na troskách zapomenutého města z dob Zanarkandu.

Bevelle - Hlavní město Spiry, sídlo Yevonu. Impozantní město vznášející se ve výškách množstvím lávek - bílých kamennných chodníků. Právě tady, v chrámu města Bevelle, zjistí hrdinové hry, že ti co řídí Yevon nejvíc porušují svá pravidla.

Calm Lands - Nejhezčí oblast hry, není tu téměř nic:) Jen zelená tráva. Oblast je obehnaná ze všech stran horama. Sem si chodí Summoneři odpočinout. Tady v Calm Lands je aréna, kde se dá si dobře zabojovat, taky tu je Cavern of Stolen Fayth(info tady). Kdysi se tu odehrála velká bitva proti "Sinovi" a od tý doby se nad Klidnými zeměmi neobjevil. Je tu ukrytá Remiem Temple(info tady). Tahle oblast je navíc domovem Choccobů(žlutý velký kuřata používaný na pohon lodí a jako koně).

Mt. Gagazet - Hory, domov Ronsů, míšenců člověka a lva. Ronsové si svoje hory hlídaj a stejně tak i chrám v nich ukrytý. Přesto ale napříč horama pustí poutníka do trosek posvátného Zanarkandu.

Zanarkand Ruins - Kdysi velký, nejmodernější, největší a nejimpozantnější město Spiry. Dneska trosky, ve kterých skotačí roztomilé opičky - zlodějky. Přesto je tohle místo posvátný. V polorozpadlým chrámu sídlí duch prvního Přivolávače, Yunalescy(jestli vidíte shodu, ano, Yuna je pojmenovaná po týhle potvoře) Někdy napíšu článek o Aeonech a tem se dozvíte, proč je to potvora:)

Bikanel Island - Pouštní ostrov, domov Al Bhedů. Po písečných dunách skotačí Canctuarové - kaktusoidní tvorečkové, který vážně moc rádi hrajou "Cukr, káva"

Submerged Ruins - Tady v zatopených ruinách chrámu(Baaj Temple, info tady) se Tidus probral po tom, co byl přenesenej do budoucnosti, poprvé tu potkal Al Bhedy a s nimi Rikku. Je tu ukrytej chrám bolesti.

Salvage ship - Loď Al Bhedu, kapitánem je právě Rikku(no, buď ona, nebo její brácha). Tady Tidus prožil nějakou tu chvilku, dokud loď nenapadl "Sin".

Omega Ruins - V těhle ruinách hrdinové hry "expili". Žije tu mocná potvora zvaná Omega Weapon a tak se sem Yuna a ostatní vydali, aby nasbírali nejaký ty zkušenosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama